Dobre karty kredytowe

Posiadanie karty kredytowej staje się czymś oczywistym, można wręcz powiedzieć iż coraz częściej trafiają one w nasze posiadanie. Najważniejsze, że coraz częściej zdajemy sobie sprawę do czego mogą zostać wykorzystane. Na temat kart kredytowych mówi się bardzo wiele, nie zawsze w pozytywnie, nie ma jednak jakichkolwiek wątpliwości iż stanowią one ciekawą alternatywę w aspekcie rozwiązań, usług i produktów oferowanych przez banki.

Czym są karty kredytowe?

Kartą kredytową nazywany jest produkt bankowy, który oferuje nam dostęp do pieniędzy jakie de facto posiada bank. Wszystko w ramach przyznanego nam limitu, a więc to nic innego jak jasno określona kwota kredytu z jakiej możemy swobodnie korzystać. Wysokość kwoty jaką możemy wykorzystać, zależna jest bezpośrednio od naszych dochodów a niekiedy również samej historii kredytowej, i innych czynników jakie mają na to wpływ.

Można zatem śmiało powiedzieć, że karta kredytowa to możliwość korzystania ze swoistej linii kredytowej jaką przyzna nam bank. Jest ona odnawiana co miesiąc zatem nie musimy o nią cały czas wnioskować. Dzięki temu oszczędzamy nasz czas oraz nie zachodzi potrzeba przechodzenia wnikliwej weryfikacji czy udostępniania jakichkolwiek dokumentów. Dodatkowo jeżeli w ustalonym terminie zwrócimy pieniądze jakie pożyczyliśmy, to karta kredytowa nie generuje jakichkolwiek kosztów.

Często nie doceniamy właściwości i funkcji kart kredytowych, a co za tym idzie zapominamy o tym, iż dostępne na nich środki są do naszej dyspozycji. Zwłaszcza gdy potrzebujemy niewielkiej kwoty pieniędzy na jasno określony czas.

Jakie są koszta korzystania z karty kredytowej?

Niech nie będzie zaskoczeniem fakt, jeżeli przy odpowiednim podejściu korzystanie z karty kredytowej nie będzie nas nic kosztować. Z drugiej jednak strony pamiętajmy iż po przekroczeniu określonego terminu pojawią się pewne wydatki. Oprocentowanie karty kredytowej to waha się niejednokrotnie w granicach od 30-40% zatem nie jest niskie, i z czasem może rzeczywiście okazać się wysokie przy kwocie jaką wykorzystaliśmy. Nie zmienia to jednak faktu przydatności samych kart kredytowych, argumentów przemawiających na ich korzyść a nawet swoistych powodów dla których ich posiadanie ma jak najbardziej uzasadnione podstawy.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze karty kredytowej?

Zanim zdecydujemy się na wyrobienie karty kredytowej i podpisanie umowy z bankiem, powinniśmy w pierwszej kolejności przeanalizować warunki. Zastanowić się czy jest to dla nas adekwatne rozwiązanie. Tutaj bardzo ważną kwestią jest zwrócenie uwagi na okres bez odsetkowy, oprocentowanie czy też koszta jakie generuje karta kredytowa w aspekcie jej swoistej eksploatacji lub zasad związanych z korzystaniem z takiej opcji.
Dla wielu osób karta kredytowa to udogodnienie a tym samym wygodna forma dokonywania płatności. Zwłaszcza gdy przebywamy poza granicami naszego kraju czy też uwzględniamy wszystkie możliwości jakie ona generuje.

Porównanie kart kredytowych